KUD Podljubelj

info@kudpodljubelj.si

Šentanski variete, 2018

Šentanski variete

Kulturno umetniško društvo Podljubelj se je na pobudo Miha Lindav in Bojana Rejc, po dolgem kulturnem premoru, ponovno zbralo v zasedbi devetnajstih članov in v soboto, 3. marca 2018, v domu krajanov Podljubelj, pripravilo prireditev z naslovom Šentanski variete.

Dvorana je bila polna in glede na smejoč se odziv gledalcev menim, da je prireditev uspela. Za vas smo se trudili: Fantje s treh bregov v zasedbi – Franci Janc, Jože Meglič, Jože Švab, Stane Meglič in Janez Kavčič. Na violino je igrala Nika Ahačič, plesno točko je izvedla Neja Skočir, na klavir je igrala Darja Grm. Pri skečih so sodelovali: Joži Meglič, Nik Dobovšek, Darja Grm, Špela Dovžan, Neja Skočir, Mojca Krašovec, Urška Kavar, Vanda Zakrajšek, Irena Romih, Bojan Rejc in Miha Lindav. Za luč in zvočne efekte je poskrbel Matej Ahačič, pri vlogi statista in pri ostali tehnični pomoči pa je sodeloval Slavc Gregorčič. Kot zanimivost naj dodam, da je najmlajša nastopajoča štela 9 pomladi, najstarejši pa kar 81 pomladi. Polovico nastopajočih smo pretekla leta že videvali na našem odru, kar me izredno veseli pa je dejstvo, da je druga polovica ekipe pogumno  preživela kulturno - ognjeni krst.

Brez sponzorjev in donatorjev, marsikatero društvo ne bi moglo delovati, med njimi je tudi naše. Zato se ob tej priložnosti iskreno zahvaljujem za vso finančno, tehnično in moralno podporo:
OBČINI TRŽIČ in hkrati županu mag. Borutu Sajovicu,
KRAJEVNI SKUPNOSTI PODLJUBELJ,
JSKD-JU in g. Borisu Kuburiču za vse nasvete v zadnjem trenutku,
ZKO_JU TRŽIČ, MINORI, storitve in trgovina, d.o.o., Podljubelj – Lili Jurkič in Boštjanu Meglič za dobrote na after party-ju,
GORANU POLUGI,
NASTOPAJOČIM, njihovim sorodnikom in prijateljem za pomoč pri kostumih in sceni,
KRISTINI LINDAV za prevod v slovenščino, in sicer skeč hudiča Tobyja; Slab dan (župnik, priča in tast) ter Večerja za enega ter za vsakokratno oblikovanje letakov in lektoriranje vsebin.
IZTOKU AHAČIČ za tehnično pomoč pri osvetlitvi.

Prišepnem naj vam še, da se z ekipo pogovarjamo, da bi zgodaj jeseni pričeli z novo gledališko igro. A pustimo se presenetiti.

Fotografije: Luka Rener

Tast
Gorazdov tast

Zapisala: Irena Romih, predsednica

Po štirih letih delnega zatišja vas

3. marca 2018, ob 19. uri,
vabimo na prireditev
"Šentanski variete"
v dom krajanov v Podljubelju.

Zaigrali bomo skeč "8. marec." V osnovi je to radijska igra, avtorice Alenke Goljevšček, ki prepriča s svojimi svežimi in vedno aktualnimi družinskimi dialogi. Naši najstarejši člani bodo osvežili spomin na "Debelo deklico", vmes vam bomo postregli z "Večerjo za enega," saj bi bila večerja za polno dvorano - predraga.
Da se ohladimo, bomo na odru zaplavali s sinhronim plavanjem. Naravnost iz pekla, vas bo prišel pozdravit tudi Toby.
Za popestritev bodo tu tudi glasbene in plesne točke.

Pozna se, da je bil šentanski gledališki premor dolg, saj nas bo tokrat sodelovalo kar 20.

Vstopnine ne bo, bomo pa veseli prostovoljnih prispevkov.

Toplo vabljeni!
Sentanski variete